Müdürün Mesajı

  

   Sevgili Öğrenciler;

Öncelikle doğunun yükselen değeri Iğdır Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nu tercih ettiğiniz için sizleri kutlarım. Ülkemizin ihtiyacına uygun olarak sağlık teknikerlerini yetiştirmek amacıyla kurulan Yüksekokulumuz 2008 yılından bu yana hizmet veren ve 2009 yılında ilk defa öğrenci almaya başlayan bir eğitim kurumudur. Iğdır Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı ile bünyesinde 60 öğrenci ile eğitime başlamış olup bünyesine 12 program daha ekleyerek eğitime 14 Program ile devam etmektedir.

Ülkemizde kamu ve özel sektörün sağlık sektörüne yönelik, yüksek nitelikli insan gücüne gereksinimi olduğu bilinmektedir. Ülkemizde İstihdamın sağlanması ve işsizlik oranının düşürülmesinde bu insan gücünün yüksek nitelikli olarak yetiştirilmesi gerekmektedir. Bu görevi yerine getirecek kurumların başında Meslek Yüksekokulları gelmektedir.

Eğitim–Öğretime başlarken heyecanlı ve gururluyuz. Oluşturduğumuz deneyimli akademik ve idari kadromuz, Kurumun kendine ait yeni binası, son teknoloji ile donatılmış sınıf, laboratuvar, atölye, konferans salonu, anfi ve fiziki olanaklar ile öğrencilerimize kaliteli bir eğitim öğretim verilecektir. Amacımız; sağlık sektörün aradığı yüksek nitelikli eleman yetiştirmek, mezun olduktan sonra iş hayatına atılacak öğrencilere destek vermek, eğitim öğretim süresince öğrencilerin sosyal etkinliklerine azami olanaklar sağlamak, öğrencilerin psikolojik ve sosyolojik sorunlarının giderilmesinde destek vermek ve iyi bir aile ortamı oluşturmaktır.

Gittikçe küçülen, mesafelerin önemini kaybettiği dünyamızda, Ülkemizin yakaladığı gelişme ivmesini daha da yukarıya taşıma sorumluluğuna sahip teknik elemanlar olarak sizlerin; Yüksekokulumuzun nitelikli akademik personelinin bilgi birikimleri ve tecrübelerinden azami ölçüde yararlanma hedefinde olmanız çok önemlidir. Ayrıca ileride alacağınız sorumluluklarda meslek etiği ve genel ahlak kurallarına sadakat göstermeniz başarınızın en önemli anahtarı olacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle aramıza katılacak siz yeni öğrencilerimize başarılı bir eğitim dönemi diliyorum.

 

 

                                                                                                                                                       Dr. Öğr. Üyesi Fuat KAHRAMAN

                                                                                                                                                                SHMYO Müdürü